Final
Рейнджерс
2 : 0
Хартс
Semi-finals
Хартс
2 : 1
Хиберниан
Селтик
1 : 2
Рейнджерс
Quarter-finals
Хартс
4 : 2
Сент-Миррен
Мотервелл
1 : 2
Хиберниан
ФК Данди
0 : 3
Рейнджерс
Данди Юнайтед
0 : 3
Селтик
5th Round
Хартс
0 : 0
Ливингстон
Мотервелл
2 : 1
Абердин
Partick
0 : 1
Данди Юнайтед
Сент-Миррен
4 : 0
Kelty Hearts
Annan Athletic
0 : 3
Рейнджерс
Arbroath
1 : 3
Хиберниан
Селтик
4 : 0
Raith Rovers
Peterhead
0 : 3
ФК Данди
4th Round
Хиберниан
1 : 0
Cove Rangers
Рейнджерс
4 : 0
Stirling Albion
Auchinleck Talbot
0 : 5
Хартс
Peterhead
2 : 2
East Kilbride
Clydebank
3 : 4
Annan Athletic
Banks O' Dee
0 : 3
Raith Rovers
Ливингстон
1 : 0
Росс Каунти
Dumbarton
0 : 1
ФК Данди
Абердин
3 : 0
Edinburgh City
Ayr Utd
0 : 2
Сент-Миррен
Килмарнок
1 : 2
Данди Юнайтед
Partick
1 : 0
Airdrie United
Kelty Hearts
1 : 0
Сент-Джонстон
Мотервелл
2 : 1
Morton
Arbroath
3 : 0
Darvel
Alloa Athletic
1 : 2
Селтик
3rd Round Replays
Montrose
1 : 1
Kelty Hearts
Queen of the South
0 : 3
Cove Rangers
Morton
1 : 1
Inverness CT
Darvel
2 : 2
Brechin
3rd Round
Partick
1 : 0
Dunfermline
Kelty Hearts
0 : 0
Montrose
Dumbarton
3 : 1
Sauchie Juniors
Auchinleck Talbot
1 : 0
Hamilton Academical
Civil Service Strollers
0 : 3
Peterhead
Falkirk
1 : 2
Raith Rovers
Stirling Albion
4 : 0
Tranent Juniors
Alloa Athletic
5 : 0
Bonnyrigg Rose Athletic
Stenhousemuir
0 : 2
Airdrie United
Queen's Park
0 : 1
Килмарнок
Gala Fairydean Rovers
0 : 1
Annan Athletic
Inverness CT
1 : 1
Morton
Banks O' Dee
2 : 1
East Fife
Cove Rangers
2 : 2
Queen of the South
Arbroath
3 : 0
Forfar Athletic
Clydebank
2 : 0
Clyde
Dalbeattie Star
1 : 2
East Kilbride
Ayr Utd
2 : 1
Albion Rovers
Lothian Hutchison
1 : 2
Edinburgh City
Brechin
1 : 1
Darvel
2nd Round Replays
Albion Rovers
1 : 0
Brora Rangers
Rothes
0 : 1
Dalbeattie Star
Lothian Hutchison
2 : 1
Dunbar United
Elgin City
1 : 2
Clydebank
2nd Round
Annan Athletic
3 : 1
Jeanfield Swifts
Banks O' Dee
5 : 0
Nairn County
BSC Glasgow
0 : 2
Tranent Juniors
Brora Rangers
0 : 0
Albion Rovers
Cowdenbeath
2 : 4
Civil Service Strollers
East Kilbride
4 : 0
Stirling University
East Stirlingshire
0 : 3
Bonnyrigg Rose Athletic
Preston Athletic
0 : 2
Auchinleck Talbot
Sauchie Juniors
2 : 1
Dunipace
Stenhousemuir
4 : 1
Huntly
St. Cuthbert Wanderers
1 : 3
Gala Fairydean Rovers
Stranraer
0 : 1
Darvel
Berwick Rangers
1 : 2
Stirling Albion
Brechin
2 : 1
Haddington Athletic
Dunbar United
1 : 1
Lothian Hutchison
Edinburgh City
2 : 1
Bo'ness United
Formartine United
0 : 2
Forfar Athletic
Kelty Hearts
4 : 1
Buckie Thistle
Dalbeattie Star
0 : 0
Rothes
Clydebank
1 : 1
Elgin City
1st Round Replays
Buckie Thistle
4 : 1
Cumbernauld Colts
Cumnock Juniors
1 : 5
Formartine United
Dalbeattie Star
3 : 2
Newtongrange Star
Edinburgh University
0 : 3
Lothian Hutchison
Haddington Athletic
1 : 1
Deveronvale
Bo'ness United
4 : 1
Wick Academy
1st Round
East Stirlingshire
3 : 0
Fort William
Cumbernauld Colts
1 : 1
Buckie Thistle
Penicuik Athletic
1 : 3
Tranent Juniors
Banks O' Dee
1 : 0
Turriff United
Blackburn United
1 : 2
Rothes
Brechin
5 : 0
Vale of Leithen
BSC Glasgow
6 : 0
Glasgow University
Caledonian Braves
0 : 1
Stirling University
Clachnacuddin
1 : 2
Dunipace
Clydebank
7 : 0
Dalkeith Thistle
Coldstream
1 : 10
East Kilbride
Deveronvale
2 : 2
Haddington Athletic
Dunbar United
2 : 0
Camelon Juniors
Formartine United
2 : 2
Cumnock Juniors
Forres Mechanics
0 : 2
Bonnyrigg Rose Athletic
Fraserburgh
1 : 2
Sauchie Juniors
Golspie Sutherland
0 : 3
Civil Service Strollers
Huntly
3 : 0
Hill Of Beath Hawthorn
Inverurie Loco Works
0 : 3
Jeanfield Swifts
Irvine Meadow
1 : 3
Auchinleck Talbot
Keith
1 : 2
Darvel
Lossiemouth
0 : 3
Preston Athletic
Nairn County
4 : 0
Strathspey Thistle
Newtongrange Star
1 : 1
Dalbeattie Star
Spartans
0 : 1
Gala Fairydean Rovers
Tynecastle
0 : 6
Brora Rangers
Wick Academy
2 : 2
Bo'ness United
Wigtown & Bladnoch
0 : 8
St. Cuthbert Wanderers
Lothian Hutchison
2 : 2
Edinburgh University
Berwick Rangers
2 : 1
Gretna 2008
1st Preliminary Round Replays
Dalkeith Thistle
3 : 3
Burntisland Shipyard
1st Preliminary Round
Blackburn United
2 : 1
Easthouses Lily
Burntisland Shipyard
1 : 1
Dalkeith Thistle
Dunbar United
3 : 1
Broxburn Athletic
Dundonald Bluebell
1 : 3
Penicuik Athletic
Hawick Royal Albert
0 : 2
Golspie Sutherland
Irvine Meadow
2 : 1
Musselburgh Athletic
Jeanfield Swifts
4 : 1
Whitehill Welfare
Linlithgow Rose
1 : 2
Banks O' Dee
Newton Stewart
1 : 3
Coldstream
Preston Athletic
2 : 0
Threave Rovers
Tynecastle
4 : 2
Girvan